Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

2018 LEGMENŐBB DALSZERZŐ TÁBORA MÁR VÁRJA A JELENTKEZÉSEDET!

2017 novemberében a Zeneszöveg.hu a Songbook.hu csoport tagjaként megrendezte az első magyarországi, nemzetközi dalszerző tábort, 20 magyar és 10 külföldi résztvevővel, többek között lengyel, cseh, brit és svéd alkotókkal.

A hétvégén ért véget az Artisjus által megrendezett Songwriting Camps, amely szintén nemzetközi dalszerző tábor, Budapesten, magyar résztvevőkkel (is), addig a Songbook már dolgozik a 2018-as, második dalszerző táboron.

A következő Songbook Songwriting Campet 2018. október 24-28-ig rendezik, szintén Tállyán. Idén is harminc résztvevővel zajlik majd a rendezvény, amelyből tíz meghívott és tíz nemzetközi delegált vendég lesz majd, tíz hely egyikének megpályázására pedig bárkinek van lehetősége.

JELENTKEZZ IDE KATTINTVA!

A táborban született Knoll Gabi dala, a Nobody To Die For, amely most a Dal 2018 legjobb 30 dala között versenyez, s akár ő is képviselheti majd hazánkat az Eurovíziós Dalfesztiválon is. Az esemény következő állomása a 2018-as Songbook Songwriting Camp lesz, amely szintén nemzetközi részvétellel valósul meg.

0 Tovább

Átadták az Artisjus-díjakat

A Fishing on Orfű fesztivál jubileumi kiadása lett az év könnyűzenei produkciója, Wolf Péter életműdíjat vehetett át az Artisjus 2018-as díjainak átadóján. A Hajolj bele a hajamba és a Metróhuzat sorait is jegyző Tariska Szabolcs kapta az év szövegírójának járó Artisjus-szobrot, míg Závodi Gábor vihette haza az év zeneszerzőjét illető díjat – ő Koncz Zsuzsa legutóbbi lemezére írt tíz dalt. A komolyzenében Jeney Zoltánnak és Brandenburg Ádámnak ítélte az elismerést a zsűri. Február 1-jén a zenész társadalom és szakma reggeltől estig a zenei alkotókat ünnepelte: napközben a Dalszerző Expón, este az Artisjus Díjátadón.

Rendhagyó módon idén egy szerzőcsapat is díjat kapott az Artisjustól: a Margaret Island háromfős szerzői közösségének Junior Artisjus-díjat ítélt a zsűri. Lábas Viki, Füstös Bálint és Törőcsik Kristóf munkájának értékelésénél kifejezetten a dalszerzői együttműködést díjazták. Nemzetközi szinten is egyre több az olyan törekvés, amely a csapatmunkát ösztönzi a zenék szerzői között. Ezt támasztja alá például, hogy a Dalszerző Expón külön programot szenteltek a „közös dalszerzés erejének” – de az is, hogy február másodikától háromfős csapatokban írnak zenét magyar és külföldi szerzők a BP/SC dalszerző táborban, ahova a svéd szervezők többek között az immár Junior- Artisjus-díjas Törőcsiket is beválasztották.

Az Artisjus-díjak célja 18. éve az, hogy az előadók mellett tevékenykedő szerzőkre irányítsa a figyelmet, őket ünnepelje. Az Artisjus-díjat a zenei szakma ítéli oda: a beérkező ajánlásokat az Artisjus vezetőségének tagjai összesítik és ők döntenek a díjazottak személyéről. Az Artisjus-díjazottak kiválasztásában részt vettek az Artisjus vezetőségi tagjai mellett a junior díjakat odaítélő bizottság tagjai is. Nevezetesen Bágyi Balázs, Both Miklós, Czutor Zoltán, Hollós Máté, Jónás Vera, Madarász Iván, Malek Miklós, Sebestyén Áron, Sugár Miklós, Szabó Áron, Szakos Krisztián, Tihanyi László és Victor Máté határoztak a díjazottakról idén.

Hét zenei kategóriában díjazták a szerzőket, valamint idén is átadták a tavalyi év legjobb produkciójának járó díját.

Könnyűzenei alkotói életműdíj: Wolf Péter

Az Év Könnyűzeneszerzője: Závodi Gábor

Az Év Könnyűzenei Szövegírója: Tariska Szabolcs

Az Év Könnyűzenei Produkciója: Fishing on Orfű

Az Év Junior Könnyűzenei Alkotói: a Margaret Island szerzői közössége (Füstös Bálint, Lábas Viki, Törőcsik Kristóf),  Szeder-Szabó Krisztina, Szendrői Csaba

Az Év Komolyzenei Műve Jeney Zoltán: Aus tiefer Not

Az Év Junior Komolyzenei Alkotója: Brandenburg Ádám

Az Év Magyarnótaszerzője: Tóth János István

 

0 Tovább

Az Arctic Monkeys is jön a Sziget Nagyszínpadára

Még fel sem ocsúdtunk a múlt heti bejelentéséből, itt van a következő nagy durranás. Az idei Sziget Nagyszínpadának negyedik headlinere az Arctic Monkeys lesz.

Bár nagyot szólt pár nappal ezelőtt a Sziget bejelentése, ahol Kendrick Lamar, Kygo valamint a Mumford and Sons európai exkluzív nagyszínpados fellépéséről adtak hírt, úgy látszik még akad muníció a szervezők tarsolyában. Negyedik headlinerként ugyanis az Alex Turner, Jamie Cook, Nick O’Malley and Matt Helde alkotta formációt, az Arctic Monkeys-t jelentették be a Sziget idei Nagyszínpadára, augusztus 14-én, keddre.

A zenekar évek óta éllovasa a Sziget kívánságlistájának, pár évvel ezelőtt azonban a frontember a The Last Shadow Puppets nevű formációjával járt itt, miután 2014-ben határozatlan időre szünetet jelentett be a banda. 2017-ben viszont újra összejöttek és a hírek szerint szeptemberben hozzáfogtak az új albumhoz is. Most nagy lehet az öröm az arctic-os táborban, különös tekintettel arra, hogy állítólag hamarosan jelentkeznek az új hanganyaggal, amiből talán adnak egy kis ízelítőt idén augusztusban nálunk is.

És egy szolgálati közlemény: early bird jegyek még január 31-ig kaphatók a Szigetre.

0 Tovább

Thirty Seconds to Mars a STRAND Fesztiválon

Igaz a hír: az idei STRAND Fesztiválra a Balaton partjára érkezik az Oscar-díjas Jared Leto zenekara, a Thirty Seconds to Mars és a francia DJ-producer, Kungs – tudtuk meg Lobenwein Norberttől, a MOL Nagyon Balaton főszervezőjétől. A Petőfi Rádió és a VOLT Produkció szervezésében augusztus 22-25 között Zamárdiban zajló STRAND Fesztiválra korábban már Robin Schulz, Sigala és Ákos részvételét jelentették be. Kedvezményes jegyek május 31-ig válthatók a www.strandfesztival.com oldalon és országszerte a jegyirodákban.

20 éve alapította az Oscar-díjas színész-zenész Jared Leto a Thirty Seconds To Mars rockzenekart, akik 2005-ben megjelent második lemezükkel lettek világhírűek. Az élőben is rendkívül energikus zenekar azóta teltházak előtt turnézik, és nagyon úgy néz ki, 2018 is az ő évük lesz: pár napja jelent meg egy újabb kislemez a hamarosan érkező ötödik lemezükről. A magyar közönség egyik kedvence ezúttal a STRAND Fesztiválon zúz majd egy hatalmasat.

Érkezik Zamárdiba a franciák egyik legnagyobb ifjú tehetsége, a még csak 21 éves Kungs is. A fiatal DJ-producer-zenész már középiskolában remixeket gyártott, hogy nem sokkal később már David Guetta előtt játsszon, két éve megjelent első nagylemezével pedig végleg felkerült a legfontosabb deep house producerek közé.

0 Tovább

A könnyűzenét ünnepeltük a Magyar Kultúra Napján

A Magyar Kultúra Napjához kapcsolódva idén is megrendezték a Hangfoglaló Program rendezvényét. A beszédekben a tavalyi év sikerei és az idei évi tervek kerültek terítékre, a zenei élményről pedig a program által támogatott zenészek gondoskodtak.

A Budapesti Music Center adott otthont a Hangfoglaló Program hagyományos kultúra napi rendezvényének, ahol az elmúlt időszak eredményeiről és jövőjéről is szó esett. Emellett a nagygeneráció képviseletében Karácsony János, az egykori FERM, Generál és LGT tagja, zenész, zeneszerző gitárral a kezében beszélt a hazai könnyűzene és a kultúra kapcsolatáról. Majd a fiatalok nevében Csorba Lóránt, a Hangfoglaló Program első évében támogatott Lóci játszik zenekar énekese, a tavalyi Nagy-Szín-Pad győztes formáció frontembere elmélkedett a szobákban maradó és a támogatásoknak köszönhetően onnan kiszabaduló dalokról.

A beszédek között jutott idő zenére is. A rendezvényen fellépett több a Face ’n’ Base, az Uzipov, YOULÏ és az ersch is. A fellépő zenekarok azon az Arany-lemez című albumon is helyet kaptak feldolgozásaikkal, amelyet a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával, a Hangfoglaló Program közreműködésével tavaly adtak ki az Arany-emlékév alkalmából, a költő megzenésített verseivel.

Az ünnepségen szó esett a Hangfoglaló Program eddigi eredményeiről: az induló előadói alprogramban eddig 119 zenekar kapott támogatást, a negyedik évadban csaknem 200 millió forint támogatás jutott a kluboknak, hogy élőben szólhasson a zene, az örökségmegőrző alprogram is sok mindent kutatott fel a múltból, könyveket adtak ki, rendezvényeket szerveztek, és emellett szinte minden  showcase fesztiválon erős jelenléttel képviseltettük hazánkat.

Bajnai Zsolt, az NKA kollégiumvezetője a könnyűzenei oktatást támogató alprogram megalakulását emelte ki beszédében: „Meg kell szerettetni a gyerekekkel a zenélést, és ha így lesz, akkor nem fogunk ott tartani, mint most, amikor az EU-n belül csak Bulgáriában zenélnek kevesebben, mint nálunk. Azokból lesznek a tudatos zenei fogyasztók, akik maguk is zenélnek, ezért is fontos, ami a Hangfoglaló Programban történik.”

Elhangzott az is, hogy 2018. január 1-jével létrejött a Könnyűzenei Szolgáltató Iroda, amely a Magyar Alkotóművészeti Közhasznú Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság önálló igazgatóságaként működik. Az újonnan megalakult iroda három célt tűzött ki maga elé: részben a Hangfoglaló Program programirodája lesz, részben tovább építi az exportirodát, amely az európai szervezet részeként tehet azért, hogy az unió 2020 utáni költségvetésében a könnyűzene jelentős támogatást kaphasson. A harmadik cél pedig a könnyűzene, az államigazgatás és a szakma összekapcsolása, annak érdekében, hogy a Hangfoglaló Program még több előremutató produktumot tudjon letenni a hazai könnyűzenei szakma asztalára.

 

0 Tovább

Zeneszöveg-blog

blogavatar

Ez a Zeneszöveg.hu blog aloldala, itt lakik a blogunk, ahol zenei témákat boncolgatunk, vagy éppen leírjuk, ami eszünkbe jut. De lehet, hogy épp egy dalszövegen merengünk majd el, vagy egy koncertélményünket írjuk le, esetleg valamilyen közelgő eseményről számolunk be. Olyan témák kerülnek ide, amelyek nem feltétlenül a Zeneszöveg.hu címlapjára valók, de mégis -szerintünk- érdekesek lehetnek.